درباره ما

درباره ما

مجموعه چرم نفیس مشهد از سال 1388 به صورت تک فروشگاه و اسمی متفاوت فعالیت خود را در شهر مشهد آغاز نمود و بنابر تغییرات انجام شده در سیاست­ها و خط مشی مجموعه از سال 1393 با نام چرم نفیس مشهد و با دایرکردن دو شعبه همزمان در برج تجاری آلتون به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود. این مجموعه در طول مدت زمان فعالیت خود توجه ویژه به ارائه محصولات چرمی در قالب کیف، کفش، البسه و... با تنوع بالا و کیفیت مناسب داشته. مجموعه چرم نفیس مشهد در حال حاضر به علت اینکه کلیه شعب را به صورت مدیریت مرکزی اداره می­کند علیرغم تقاضای فراوان به اعطاء نمایندگی از شهرستان های مختلف، از انجام این کار خودداری نموده و در حال حاضر دارای 6 شعبه فعال در نقاط استراتژیک شهر مشهد می­باشد. با توجه به سیاست مجموعه در افزایش و ایجاد شعب جدید، این مجموعه در فاز توسعه خود درحال احداث دو شعبه جدید دیگر در سطح شهر مشهد در مجتمع مهر کوهسنگی با متراژ 130 مترمربع و مجتمع کوهسر با متراژ 80 مترمربع می باشد. هم چنین یادآوری می شود که یک شعبه در مجتمع تفریحی پدیده شاندیز به متراژ 160 مترمربع در سال 1394 ایجاد گردیده که با توجه به مشکلات به وجود آمده برای مجموعه پدیده از سال 1396 غیر فعال می باشد و در صورت راه اندازی مجدد مجموعه پدیده ، این شعبه نیز می تواند مجددا فعالیت خود را از سر گیرد.

آدرس شعب چرم نفیس در مشهد:

  1. خ احمد اباد، نبش سی متری رضا به متراژ 70 متر مربع
  2. خ امام رضا، بین امام رضا 26و24 جنب هتل درویشی به متراژ 80 متر مربع
  3. خ امام رضا، نبش امام رضا 14 به متراژ 60 متر مربع
  4. خ دانشگاه، مجتمع تجاری آلتون طبقک همکف پلاک 8 به متراژ 100 متر مربع
  5. خ دانشگاه، مجتمع تجاری آلتون طبقک همکف پلاک 9 به متراژ 40 متر مربع
  6. خ احمد آباد، مجتکع تجاری خورشید، طبقه همکف پلاکP8 به متراژ 60 متر مربع
  7. شاندیز، مجتمع گردشگری پدیده شاندیز، طبقه همکف جنب پاتیناژ به متراژ 160 متر مربع که در حال حاضر به علت مشکلات شرکت پدیده شاندیز غیر فعال می­باشد.
  8. خ کوهسنگی، مجتمع مهر کوهسنگی طبقه همکف به متراژ 130 متر مربع که در حال راه اندازی می­باشد.

در ذیل تصاویری از شعب چرم نفیس ارایه شده است

شعبه رضا

شعبه رضا احمد آباد

شعبه رضا

شعبه رضا احمد آباد

شعبه رضا

شعبه رضا احمد آباد

شعبه رضا

شعبه رضا احمد آباد

شعبه رضا

شعبه رضا احمد آباد

شعبه رضا

شعبه رضا احمد آباد

شعبه آلتون

شعبه آلتون

 

شعبه آلتون

شعبه آلتون

شعبه آلتون

شعبه آلتون

شعبه آلتون

شعبه آلتون

شعبه آلتون

شعبه آلتون

شعبه آلتون

شعبه آلتون

امام رضا

شعبه امام رضا

امام رضا

شعبه امام رضا

امام رضا

شعبه امام رضا

امام رضا

شعبه امام رضا

 پدیده

شعبه پدیده شاندیز

 پدیده

شعبه پدیده شاندیز

 

 

چشم انداز و برنامه توسعه:

باتوجه به تحولات ساختاری وانجام زیرساخت­های لازم، تنوع محصولات و تحقیقات میدانی انجام شده این مجموعه در نظر دارد فعالیت توسعه خود را در سال 97 آغاز نموده و اقدام به ایجاد شعب در سطح کشور و در نقاط استراتژیک شهرستان­ها نماید. مطابق سند چشم انداز تا پایان سال 97 در صورت فراهم بودن شرایط ایجاد سه شعبه در شهرهای تهران، شیراز و اصفهان برنامه ریزی شده است. در برنامه چشم انداز این مجموعه بحث صادرات و اعطای نمایندگی در خارج از کشور با توجه به درخواست­های رسیده و قابلیت تنوع و کیفیت کالا نیز در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر می­باشد که در سال­های گذشته درخواست نمایندگی از شهرهایی از قبیل شیراز، اصفهان، کرمانشاه، تبریز، بوشهر، یزد و ... نیز ارایه شده است ولی به دلیل سیاست و خطی مشی شرکت در آن زمان از اعطا نمایندگی خودداری شده است. در زمینه اعطا نمایندگی به خارج کشور درخواست­هایی از کشورهای گرجستان، عراق، ارمنستان و درخواست همکاری مشترک در کشور سوئد نیز ارایه گردیده که به دلیل نبود ساختار مناسب در آن زمان از انجام این مورد نیز خودداری گردید.

ویژگی محصولات:

تنوع مدل و سبک، تنوع رنگ، زیبایی و کیفیت محصول مشخصه­های بارز یک محصول چرمی می­باشد و این مجموعه از بدو تاسیس تمام توان خود را در تولید کالای با مشخصات ذکر شده به کار گرفته تا بتواند نیازهای مشتریان را در تهیه کالای چرمی از لحاظ تنوع و کیفیت مرتفع نماید. یکی از ایرادات اساسی در کالای چرمی تنوع محصول از لحاظ سبک و مدل در سطح بازار می­باشد که مطابق نظرسنجی­ها و گفتگوهای شفاهی صورت گرفته با مشتریان، اکثر مشتریان از کمبود تنوع در ارایه محصولات چرمی اظهار نارضایتی می­نمایند که این مجموعه با توجه بر همین موضوع ایجاد تنوع در محصولات را سرلوحه کار خود قرار داده و در طول مدت فعالیت خود بر این موضوع تاکید داشته و خواهد داشت و در حال حاضر مفتخر است که تا حدود زیادی توانسته تنوع محصولات را به خصوص در انواع کفش زنانه و مردانه با تنوع مختلف ایجاد نماید و پاسخوی نیاز مشتریان در این زمینه باشد. یکی دیگر از مزایای محصولات این مجموعه ارایه انواع کفش­های راحتی زنانه و مردانه با قالب­های بسیار راحت برای پا در تنوع مدل و رنگ و بنا به گفته مشتریان خوش ظاهر می­باشد (با توجه به اینکه اکثر کفش­های راحتی مردانه و زنانه دارای تنوع رنگ و مدل نمی­باشند و بنا به گفته مشتریان از لحاظ ظاهری کفش­های خوش ظاهری نیستند).

عکس تعدادی از محصولات به عنوان نمونه در زیر ارایه شده است:

کیف

کیف

کفش

کفش زنانه

کمربند

کمربند

کیف زنانه

کفش زنانه

کفش زنانه

کفش زنانه

کفش زنانه

ست مردانه

ست زنانه

ست زنانه

کیف زنانه

باشگاه مشتریان:

این مجموعه در جهت ایجاد ارزش و رضایت مشتری از سال 1394 اقدام به راه اندازی باشگاه مشتریان نمود و بعد از یک فعالیت دو ساله و با توجه به تجربیات کسب شده اقدام به پیاده سازی باشگاه مشتریان جدید از مهر ماه سال 1396 نمود. در باشگاه مشتریان چرم نفیس مشهد در حال حاضر 32000 مشتری در سطوح مختلف از باشگاه مشتریان قرار دارند که با توجه به نحوه خرید در سطوح مختلف طبقه بندی می­شوند و از مزایای باشگاه مشتریان که شامل انواع تخفیفات نقدی، اعتباری، صدور بن کارت و انواع آفرها می­باشد بهره­مند می­گردند. هم­چنین برای آنالیز مشتریان در این باشگاه از روش­های RFM ، LRFM و ... استفاده می­شود تا بتوان آنالیز صحیحی از مشتریان بدست آورد و مطابق با اطلاعات بدست آمده برای سطوح مختلف مشتریان آفرهای متنوع در نظر گرفت.

شبکه ­های اجتماعی:

این مجموعه با توجه به تغییرات صورت گرفته در بازار جهانی و نیاز به استفاده از شبکه­های مجازی، فعالیت خود در فضای مجازی را از طریق سایت اینترنتی، اینستاگرام، تلگرام و فیس بوک دنبال می­نماید و پاسخگوی مشتریان از طریق این شبکه­های مجازی می­باشد.

ادرس شبکه­های مجازی چرم نفیس مشهد به شرح ذیل می­باشد:

www.nafisleatherco.com

www.nafisleatherco.ir

Instagram.com/nafis.leather

t.me/nafisleather

t.me/nafisleathersupport

Facebook.com/nafisleatherco

Sapp.ir/nafisleatherco

خدمات پس از فروش:

این مجموعه با توجه به کیفیت بالای محصولات و در جهت ایجاد هر چه بیشتر حس رضایت در مشتریان کلیه کالاهای خود شامل انواع کیف، کفش، البسه چرمی و ... را گارانتی کرده (با توجه به نوع محصول مدت زمان گرانتی از 6 ماه تا دو سال متغیر می­باشد) و در قبال مشکلات احتمالی پیش آمده برای کالا، از طریق گارانتی محصولات دغدغه مشتریان در جهت مشکلات احتمالی را برطرف کرده و مطابق نظر سنجی­های انجام شده از مشتریان، حدود 70 درصد مشتریان از خدمات گارانتی ارایه شده اظهار ضایت دارند و این در حالیست که برخی از برندها با توجه به شرایط و مشکلات ناشی از گارانتی کالا از این اقدام سر باز می­زنند.

در همبن راستا و جهت اطلاع مشتریان از خدمات پس از فروش، شرایط خدمات پس از فروش در سایت و از طریق شبکه­های مجازی به مشتریان اطلاع رسانی می­شود.

میزان رضایت مشتریان:

مطابق نظر سنجی­های انجام شده از طریق برگه­های نظر سنجی موجود در شعب حدود 78 درصد مشتریان از محصولات ارایه شده توسط این مجموعه و نحوه برخورد پرسنل رضایت داشتند. هم­چنین مطابق آخرین نظر سنجی انجام شده در فروردین ماه 97 و از طریق شبکه مجازی اینستاگرام از 1698 نفر شرکت کننده در نظر سنجی، 76 درصد شرکت کنندگان از محصولات و نحوه عملکرد این مجموعه رضایت داشتند.

پرسنل:

با توجه به اینکه پرسنل در مجموعه­های فروشگاهی نوک پیکان هر مجموعه می­باشند و عملکرد آن­هاتاثیر مستقیم بر روی مشتریان داشته و دارد، این مجموعه در زمینه جذب پرسنل حساسیت ویژه داشته و با توجه به شیوه گزینش خود و انجام مصاحبه­ اقدام به جذب پرسنل با انگیزه، متعهد و خلاق نموده. خاطر نشان می­گردد در حال حاضر و با توجه به شرایط موجود یکی از دغدغه ­های مجموعه­ ها استخدام پرسنل فروشگاهی می­باشد که پاسخگوی نیاز مجموعه و مشتریان باشد ودر حال حاضر، با توجه به خصوصیات، طرز فکر و سطح توقع این سطح از پرسنل اکثر واحد های فروشگاهی در این زمینه دچار مشکل می­باشند. با توجه به مشکل اشاره شده و با انجام مصاحبه و شیوه گزینش در حال حاضر 90 درصد پرسنل این مجموعه دارای سابقه کار بالای 2 سال بوده و از مزایای تامین اجتماعی و قانون کار برخوردار هستند که این نشانگر تعهد و وفاداری پرسنل به مجموعه خود می­باشد. خاطر نشان می­گردد تعداد پرسنل فروشگاهی 25 نفر می­باشند و تعداد 7 نفر پرسنل اداری نیز در حال حاضر در این مجموعه مشغول به فعالیت می­باشند.

واحد طراحی و توسعه:

واحد طراحی این مجموعه با تعدادی از آقایان و خانم­­های خلاق در زمینه طراحی محصولات چرمی مشغول به فعالیت می­باشد که طراحی محصولات توسط این پرسنل انجام می­گیرد. برخی از محصولات تولیدی توسط این واحد به صورت اسکیس و طرح و نقاشی اولیه طراحی می­گردد و بعد از بررسی طرح اولیه توسط گروه طراحی و کارشناسان مربوطه و رفع ایرادات احتمالی، طرح آن نهایی شده و سپس سایر اقدامات در جهت طراحی محصول انجام می­شود.

 

مصاحبه  

تمامی حقوق این سایت متعلق به: چرم نفیس میباشد